Műcsarnokblog

Lakodalom utáni éjjel

Goldberg Emília, a Műcsarnok professzionális rövidfilm pályázatának fődíjasa

2019. május 29. - Műcsarnok Kunsthalle Budapest

„Az életben az ember nem tud mindent. Belépsz egy szobába, emberek ülnek odabent, és van valamilyen atmoszféra, rögtön tudod, vigyáznod kell-e, mit mondasz, hangoskodnod kell-e, vagy hallgatnod, vagy esetleg meg kell hunyászkodnod – ezeket rögtön tudja az ember. Azt viszont nem tudod, hogy mi fog…

Tovább

„Azt mondják, az élet tele van meglepetésekkel. És hogy álmaink tényleg valóra válhatnak. Ugyanakkor rémálmaink is.”

(A pletykafészek című filmből)

A Műcsarnok és a Budapest FotóFesztivál közösen hirdetett két nyílt pályázatot, az egyik „Kis történetek, kis titkok” címmel professzionális rövidfilm, míg a másik „Gyermekkori (rém) álmok” címmel fotó kategóriában. Mindkettő apropója David Lynch Small stories / Kis történetek című, Műcsarnok-beli…

Tovább

A barlangrajztól az írásjelig

„...a bölcső, amelyből a művészet kicseperedett, egy éhes gyomor, vagy az ébredező lélek hatására kezdett el ringani?”

Beszélgetés Bátai Sándor képzőművésszel Fotó: Berényi Zsuzsa A szentendrei festészeti hagyományokból merítesz, de érezhető a kortárs művészetekhez való vonzódás is. Minden a gyerekkorban, fiatalkorban dől el, mondják. Honnan datálod a művészet felé fordulásodat? A Balaton környéki időszak…

Tovább

Interjú Szegő Györggyel, a Műcsarnok művészeti igazgatójával

Azt mondják, akit a színház füstje megcsapott és meg is érintett az soha nem tudja ezt kiheverni. 1976–1978 között a Budapesti Szabadtéri Színpad szcenikus főmérnöke, 1978–1987 között a kaposvári Csiky Gergely Színház látványtervezője volt. 1988–1992 között a Győri Nemzeti Színház látványterveit…

Tovább

Extrovertált magány

Beszélgetés Lakatos Márkkal a Műcsarnok május 8-i David Lynch kiállítás tárlatvezetése kapcsán

Fotó: http://www.foodyny.hu/component/tags/tag/783  1., 1998-ban egy angol tulajdonú kiadónál voltam szerkesztő. Írtam és szerkesztettem egy divattörténeti sorozatot, amikor rájöttem: jobb, ha a fotózásokat is én vezetem, beállítom a tárgyakat, beszerzem a kellékeket, irányítom a fotóst. Angol…

Tovább

Érdemes gazdagítani a tudatunkat és a lelkünket. Legyünk nyitottak!

Interjú Szarka Klára Balogh Rudolf-díjas fotótörténész, kurátorral

1., A fotográfia szeretetét sok oldalról közelíted. Írsz, kurátor vagy, tanítasz, és a többi: egyetemi fotógaléria létrehozása, fotóarchívum vezetése, szerkesztés, újságírás…Honnan indult a fotó iránti érdeklődés? Nagyon régi az érdeklődés. Már a középiskola vége felé tudtam, hogy a film és a fotó…

Tovább
süti beállítások módosítása